BEN KİM’İM?

Üniversite Öğrencisi

Ben kimim? sorusunun kendimize yöneltildiği ilk yerdir üniversite. Hepimizin küçük yaşlarda kazandığı en büyük başarı da diyebiliriz.

Ben bu zor ama heyecanlı hikayemi iki yıl önce yazdım. Başrolünü benim aldığım bu hikâyede annem, babam ve öğretmenlerim beni yalnız bırakmadı. Tam pes edip bırakacakken zorla kaldırdılar beni, herkes gibi bu yola çok büyük bir hevesimin yanı sıra ona eşlik eden çok güzel bir hayalim vardı. Her yıkıldığımda, sıkıldığımda, bıktığımda, beni kırbaçlayan bir hayaldi bu. Şimdiye kadar kendimi bu kadar umut dolu hissetmemiştim belki de.

Doğruyu söylemek gerekirse ben insanların hayalleri olmadan yaşayamayacaklarına inananlardanım. Hepimizin önüne çıkan büyük engeller olmasına rağmen onları yıkan çok daha büyük hayallerimiz var buna tüm kalbimle inanıyorum.

Üniversite sınavına ilk girişte kazanamadım. Ama bu benim hayalimi ve hevesimi söndürmedi, tam tersine daha da alevlendirdi. Bir daha hazırlandım bu zorlu sürece yine aynı heves, yine aynı heyecan ve yine aynı kocaman hayalimle…

İkinci senemde kazandım, artık istediğim yerdeydim, hatta tam da olmak istediğim yerde. Yıllar boyunca verdiğim emeğin karşılığını fazlasıyla almıştım belki de.

Zor muydu? -Evet.
Değdi mi? – Sonuna kadar.

Hayal olan gerçeğimin artık benim için bir anlamı vardı “Üniversite”. Kapısını yılardır zorladığım bu uçsuz bucaksız eve artık girmiştim. Şimdi anlamı çok daha büyük ve görkemliydi.

Üniversite;

Sadece bir sonuç belgesinden ve kampüsten ibaret bir yer değil. Aynı zaman da kendi ayaklarımın üzerinde durabileceğim ve en önemlisi bu hayatta “bende varım” diyebileceğim bir yaşam kapısını aralayan yerdir benim için. Bana bu kadar güzel bir yaşamın kapısını aralamam da yardım eden, annem, babam, öğretmenlerim ve her gece yatağıma yattığımda düşünmekten kendimi alamadığım beni daima daha ileriye sürükleyen mükemmel hayalim iyi ki varsınız.

Zehranur Karagöz
Instagram: @zehra_nurkaragoz55
https://www.instagram.com/zehra_nurkaragoz55

25

Yorumlar (16)

 • Dolunay 5 sene önce Yorum

  Tebrik ederim canım arkadaşım başarılı bir çalışma olmuş,üniversite öğrencilerinin bu kadar güzel işlerde desteklenmesinde yardımcı olduğunuz için Oytun Bey size saygılarımı sunuyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

 • İlkim Yılmaz 5 sene önce Yorum

  Bu yazıda kendimi gördüm desem mübalağa olmaz heralde 🙂 Tebrik ederim güzel bir yazı 👍

 • Ayşe 5 sene önce Yorum

  Kesinlikle haklısın arkadaşım .
  Düşüncelerini ne güzel ifade etmişsin .
  Hayellerinin gerçekleşmesiyle

 • Rahime Karagöz 5 sene önce Yorum

  Çok güzel bir yazım olmuş isteyip azmettikten sonra hiç bir başarının tesadüf olmadığını gördük bütün ogrencilerimize başarılar diliyorum

 • Gülsüm Karagöz 5 sene önce Yorum

  Bu sene hazırlandığım üniversite sınavımda bana umut ışığı oldu bu yazı başarılarının devamını diliyorumm ablam 🌹

  Arife Çolak 5 sene önce Yorum

  “Şansla değil, akıttığın alın teri ve emekle kazandığın yeni görevini tebrik ederim. Harcadığın emeklerin karşılığını umarım hayat boyunca fazlasıyla alırsın. Başarılarının daim olmasını dilerim.”

  Emre Kuzey 5 sene önce Yorum

  Zehranur kardeşim yazın için eline emeğine gönlüne sağlık umarım başarılarının devamı süre gelip gider senin azmin ve başarın herkese örnek olsun ve yükselsin .Tebrikler.

 • Rahime Karagöz 5 sene önce Yorum

  Oytun Türkoğlu ogrencilerimize desteklerinizden dolayı teşekkür ederim.

 • Hicran 5 sene önce Yorum

  Tebrik ederim canım güzel bir yazı olmuş. Hayallerinize kavuşmanız dileğiyle😊

  Talha 5 sene önce Yorum

  Sen azmin ve başarının en açık örneğisin kardeşim.Yazında annenin ve babanın da emeğini gözardı etmeyerek onları da başarının en büyük ortakcısı olarak yer verdiğin için seni canı gönülden kutluyorum. Sevgilerle. Talha Türk

 • İzel Naz Aydın 5 sene önce Yorum

  “mükemmel hayalim iyiki varsınız .” kısmına bayıldım tebrikler.

  Afra minel 5 sene önce Yorum

  Bu yazınla sen mükemmel bir detay değilsin.Çünkü senin her detayın mükemmel.

 • Şeyma 5 sene önce Yorum

  Tebrikler canım çok güzel bir yazı olmuş başarılarının devamını dilerim eline emeğine sağlık.

 • Arife Çolak 5 sene önce Yorum

  “Şansla değil, akıttığın alın teri ve emekle kazandığın bu basarılarını kutlar ve tebrik ederim. Harcadığın emeklerin karşılığını umarım hayat boyunca fazlasıyla alırsın. Başarılarının daim olmasını dilerim.”sevıyorum seni canım yegenım

 • Arife Çolak 5 sene önce Yorum

  “Şansla değil, akıttığın alın teri ve emekle kazandıgın başarını kutlarım . Harcadığın emeklerin karşılığını umarım hayat boyunca fazlasıyla alırsın. Başarılarının daim olmasını dilerim.”senı seviyoruz teyzem 😘😘

 • Alara 5 sene önce Yorum

  Bu yazınla sen mükemmel bir detay değilsin. Çünkü senin her detayın mükemmel .

Yorum Bırakın

1 × 2 =