BİYOGRAFİ
KURUMSAL BİYOGRAFİ

1975 Ankara doğumlu Özel Oytun Türkoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim gördü.

İş hayatına bilişim sektörüyle atılan Türkoğlu, başta petrol ve doğalgaz şirketleri olmak üzere, yerel, ulusal ve uluslararası markalara, markalaşma, pazarlama, teknoloji ve yönetim danışmanlığı hizmetleri sundu.

2013 yılında Ankara'da, Türkiye'de markalaştırma ajansı konseptiyle bir ilk olan, Markör Markalaştırma Ajansı’nı kurdu. 2016 yılı başları itibariyle, Antalya’da iquee.m ile ortak olarak, otel sektörüne dijital pazarlama ve marka yönetimi ile giren Türkoğlu, şu anda çok sayıda otel ve otel partneri şirketle çalışmalar yürütmektedir. 2018 yılı itibariyle iquee.m ve Markör Markalaştırma Ajansı markalarının birleşiminden oluşan I am Global Şirketler Topluluğu kurucu ortağıdır.

Türkoğlu, üniversiteler, STK’lar, kurumlar ve şirketlerde markalaşma, pazarlama, dijital medya ve iletişim üzerine konuşmalar yapmakta ve konferanslar vermektedir. Bu etkinliklerde, 50’den fazla şehirde, 250’den fazla etkinlikte, 100.000’den fazla kişiye konuşmuştur.

Sat Kendini, Kendi Markanı Yarat ve Konuşmacılık atölyelerini sunan Türkoğlu, kahve sohbetleri, kitap imza günleri ve taş-kağıt-makas etkinlikleri düzenlemektedir. Başarısızlık hikayelerinin anlatıldığı Fuckup Nights etkinliklerini Antalya’da düzenlemektedir.

Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için, start-up’lara, girişimcilere ve yenilikçi iş fikirlerine konuşmacı, mentor ve jüri üyesi olarak destek vermektedir. Çeşitli girişimcilik ve inovasyon merkezlerinde eğitimlere ve etkinliklere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Çeşitli mecralarda mesleki konular başta olmak üzere yazıları bulunmaktadır. “Sat Kendini – Kişisel Markalaşmanın ve Pazarlamanın Kitabı” isimli eserin yazarıdır. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından “Yılın sosyal medyayı en iyi kullanan girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür. Türkoğlu, evli ve Pera Türkoğlu’nun babasıdır.

MADDELERLE BİYOGRAFİ

1975 Ankara, oradan Erzurum, sonra Rize, İstanbul, Ankara (toplam 35 yıl) ve Antalya!

Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim,

Bilişimle başlayan iş hayatı, petrol ve doğal gaz sektöründe danışmanlıklar,

36 yaşında akışı değişen bir hayat, 5 kişi önünde konuşamamaktan 65 şehirde 250’den fazla konuşma, 100.000’den fazla dinleyici,

Geniş girişimcilik yelpazesi, gıda, hizmet, üretim ve franchising üzerine çalışmalar,

2013 yılı itibariyle markalaşma üzerine ajans çalışmaları, birçok ulusal ve uluslararası marka için üretim ve danışmanlık hizmetleri,

2015 ve sonrası dijital pazarlama, sosyal medya, online itibar yönetimi üzerine çalışmalar,

2018 I am Global GOC çatısı altında iquee.m, Markör ve Level Booking markaları ile hizmetler,

TripAdvisor, Google, Mail.ru, Yandex partnerlikleri,

Geniş konuşma konuları yelpazesi; markalaşma, pazarlama, sosyal medya, dijital pazarlama ve iş dünyası konuşmaları, sahne gösterileri, motivasyon etkinlikleri,

FuckUp Nights Antalya ile başarısızlık hikayeleri etkinlikleri,

Sat Kendini serisinin ilki “Kişisel Markalaşmanın ve Pazarlamanın Kitabı”

Girişimcilik ekosisteminde girişimcilik, jüri üyeliği, mentorluk, konuşmacılık, danışmanlık,

2013 Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi – Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Girişimcisi Ödülü,

Çeşitli yayın organlarında markalaşma, sosyal medya ve pazarlama yazıları,

Türkoğlu, evli ve Pera Türkoğlu’nun babasıdır.